وسیله شب شهادت امام موسی کاظم حرم مطهر رضوی

وسیله: شب شهادت امام موسی کاظم حرم مطهر رضوی مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی حذف کدهای USSD مسئولان بانک مرکزی را به مجلس می کشاند

رئیس کمیته مخابرات مجلس از مکاتبه با مدیر کل بانک مرکزی در خصوص تصمیم گیری جهت از بین بردن کدهای دستوری USSD از 15 بهمن امسال خبر داد وگفت :در همین باره ازمسئول

حذف کدهای USSD مسئولان بانک مرکزی را به مجلس می کشاند

حذف کدهای USSD مسئولان بانک مرکزی را به مجلس می کشاند

عبارات مهم : مرکزی

رئیس کمیته مخابرات مجلس از مکاتبه با مدیر کل بانک مرکزی در خصوص تصمیم گیری جهت از بین بردن کدهای دستوری USSD از 15 بهمن امسال خبر داد وگفت :در همین باره ازمسئولان بانک مرکزی نیز دعوت شده است است سه شنبه هفته آینده جهت ادای توضیحات در این خصوص در مجلس حضور یابند.

سبحانی فر در گفت و گو با خراسان افزود : با توجه به تصمیم بانک مرکزی مبنی بر از بین بردن کدهای دستوری USSD که بازدیدکنندگان از آن جهت پرداخت های خرد نظیر شارژ سیم کارت اعتباری و… استفاده می کنند و همچنین با در نظرگرفتن این که این تصمیم در یک سکوت خبری اتفاق افتاده است و جایگزین نکردن یک سرویس تازه موجب ضرر وزیان مردم خواهد شد روز گذشته طی مکاتبه با مدیر کل بانک مرکزی ضمن درخواست توقف این طرح ، مسئولان بانک مرکزی به مجلس فراخوانده شدند تا سه شنبه هفته آینده جهت بیان توضیحات در خصوص دلایل این تصمیم گیری واحیانا پرسشها پشت پرده ای که به اخذ این تصمیم از سوی بانک مرکزی منجر شده است است به مجلس ومردم پاسخ بدهند . وی تاکید کرد : ما هیچ مخالفتی با امن سازی شبکه و به روز رسانی خدمات و سرویس ها نداریم ولی حداقل انتظار ما این بوده است که این موارد از مدت ها قبل اطلاع رسانی شود تا جایگزینی جهت آن فراهم شود.

حذف کدهای USSD مسئولان بانک مرکزی را به مجلس می کشاند

وی تصریح کرد : به هر ترتیب به نظر می رسد این تصمیم یا ناشی از سوء مدیریت بوده یا دست های پنهانی در کار است که هفته آینده مسئولان فناوری بانک مرکزی باید با حضور در مجلس دلایل خود را جهت اخذ این تصمیم اعلام کنند . وی با بیان این که بسیاری از بازدیدکنندگان گوشی از طریق این کدهای دستوری سرویس هایی مانند پرداخت و شارژ اعتباری دریافت می کنند، اظهار کرد: بسیاری از مشترکان گوشی تلفن همراه در مناطق محروم و روستایی و نیز مشترکان بی بضاعت و آن هایی که گوشی هوشمند ندارند از این سرویس استفاده می کنند و نباید بدون روش جایگزین، آن را قطع کرد.

سبحانی فر با بیان این که در صورت قطع سرویس USSD مردم مجبورند جهت خرید کارت شارژ کاغذی به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند یا گوشی هوشمند داشته باشند که از طریق اپلیکیشن، شارژ اعتباری دریافت کنند، ادامه داد: باید در یک پروسه زمانی و با انجام کار کارشناسی جهت این سرویس تصمیم گیری شود، پرداخت از طریق کدهای دستوری روزانه حدود ۷۰ میلیون تراکنش را رقم می زند و حدود ۴۰ میلیون نفر از طریق این سرویس، تراکنش زیر ۴۰ هزار تومان دارند. نباید با تصمیم یک شبه مردم را غافلگیر کرد.بانک مرکزی اعلام کرده است که از ۱۵ بهمن ماه سرویس USSD را قطع خواهد کرد.

رئیس کمیته مخابرات مجلس از مکاتبه با مدیر کل بانک مرکزی در خصوص تصمیم گیری جهت از بین بردن کدهای دستوری USSD از 15 بهمن امسال خبر داد وگفت :در همین باره ازمسئول

کدهای دستوری گوشی زمینه جهت پول شویی است

به گزارش تسنیم، احمد قدسی پژوهشگر حوزه بانکی کدهای دستوری گوشی راکه بر بستر آن ها نقل و انتقال مالی صورت می گیرد، زمینه ای جهت پول شویی دانست و گفت: با این حال اگر این کدها ضعف امنیتی دارند، ابتدا باید جایگزین آن ها مشخص شود تا کسب وکارها از قطع آن ها یک باره لطمه نخورند. پیش از این نیز گزارش هایی راجع به ناامن بودن بستر ارتباطی USSD انتشار یافته و کارشناسان نظرات متعددی در این باره داشتند؛ اغلب آن ها معتقدند که ارتباط گوشی با حساب های بانکی به شکل غیررمز صورت می گیرد که در نهایت می تواند به دزدی رمز دوم مشترکان و دزدی از حساب آن ها منجر شود.

واژه های کلیدی: مرکزی | کدهای | مسئولان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog