وسیله شب شهادت امام موسی کاظم حرم مطهر رضوی

وسیله: شب شهادت امام موسی کاظم حرم مطهر رضوی مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اتفاق نظر کامل در کمیسیون یکسان برابر آمریکا وجود داشت / عراقچی

معاون وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در آخر نشست کمیسیون یکسان برجام گفت: در جلسه امروز کمیسیون یکسان اتفاق نظر کامل برابر آمریکا مبنی بر لزوم ادامه و اجرای

اتفاق نظر کامل در کمیسیون یکسان برابر آمریکا وجود داشت / عراقچی

عراقچی: اتفاق نظر کامل در کمیسیون یکسان برابر آمریکا وجود داشت

عبارات مهم : ایران

معاون وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در آخر نشست کمیسیون یکسان برجام گفت: در جلسه امروز کمیسیون یکسان اتفاق نظر کامل برابر آمریکا مبنی بر لزوم ادامه و اجرای کامل با حسن نیت برجام وجود داشت.
به گزارش میزان، سید عباس عراقچی بعد از آخر نشست کمیسیون یکسان برجام در وین در گفت وگو با خبرنگاران گفت: یازدهمین نشست کمیسیون یکسان برجام امروز تشکیل شد که عمدتا تحت تاثیر فضایی بود که از سوی مدیر جمهوری آمریکا ایجاد شده است است.

وی خاطر نشان کرد: ضرب الاجلی که دولت آمریکا جهت متحدان اروپایی خودش تعیین کرده یک اوضاع تازه و ابهاماتی را ایجاد کرده و از این رو سئوال مهم این جلسه این بود که چگونه می توان آینده برجام را تصور کرد.

اتفاق نظر کامل در کمیسیون یکسان برابر آمریکا وجود داشت / عراقچی

عراقچی افزود: همه اعضا در این جلسه بر حمایت خود از برجام و میل به خود از ادامه اجرای کامل و دقیق برجام تاکید کردند و حتی هیات آمریکایی نیز تائید کرد که در حال حاضر به تعهدات خود پایبند است و تا زمانی که مشورت هایی که دارند و تصمیماتی که می خواهند بگیرند به آخر برسد، برجام را اجرا خواهند کرد.

معاون وزیر امور خارجه تصریح کرد: از دید ایران، نفس مطرح کردن خروج از برجام نقض برجام است چون در برجام همه طرف ها متعهد شده است اند که برجام را با حسن نیت و در فضای سازنده اجرا کنند. این موضع کشور عزیزمان ایران مورد قبول تقریبا همه اعضای دیگر برجام هم بود.

معاون وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در آخر نشست کمیسیون یکسان برجام گفت: در جلسه امروز کمیسیون یکسان اتفاق نظر کامل برابر آمریکا مبنی بر لزوم ادامه و اجرای

عراقچی خاطرنشان کرد: بحث مهم جلسه بطور طبیعی راجع به تحریم ها و ضرورت یک فضای سازنده جهت اجرا برجام بود و همه بحث ها به این سمت رفت و ما با یک تیم کارشناسی نیرومند حاضر شده است بودیم و افرادی از بانک مرکزی، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی و از شرکت انرژی اتمی و از نهادهای دیگر شرکت داشتند و گزارش های مفصلی در کمیسیون یکسان از موارد نقض برجام از سوی آمریکا از جمله در خصوص تعلل آمریکا در صدور مجوزهایی که باید طبق برجام در خصوص پرسشها هوایی و هواپیمایی صادر کند، به صورت گسترده بحث شد.

وی افزود : به اعتقاد من نتیجه جلسه از این نظر بسیار مهم است که یک اتفاق نظر کامل بین اعضا وجود داشت برابر آمریکا مبنی بر اینکه برجام باید ادامه پیدا کند و با حسن نیت اجرا شود و باید همه تعهدهای موجود در برجام بصورت کامل از سوی همه طرف ها اجرا شود و تاکید همه بر اینکه گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی کشور عزیزمان ایران را تائید می کند و لذا طرف های دیگر هم باید به تعهدات خود پایبند باشند.

عراقچی افزود: در جمع بندی جلسه این مساله به صورت واضح مورد تاکید قرار گرفته است که همه اعضا خواستار ادامه برجام و پایبندی همه طرف ها به برجام هستند و همه موارد عقب مانده از جمله مجوزهای خریدهای هواپیما باید انجام شود.

اتفاق نظر کامل در کمیسیون یکسان برابر آمریکا وجود داشت / عراقچی

وی تاکید کرد: در این جلسه همه از نقش کشور عزیزمان ایران و پایبندی کشور عزیزمان ایران تقدیر کردند و از همکاری های هسته ای صلح آمیز با کشور عزیزمان ایران استقبال شد. یکی از ضمیمه های برجام به عنوان همکاری های هسته ای صلح آمیز با کشور عزیزمان ایران تخصیص داده شده است دارد و یکی از دستور کارها در این جلسه نیز همین عنوان بود. این همکاری ها در خصوص پرسشها مربوط به ایمنی هسته ای و شکاف هسته ای و پروژه های دیگری مانند ایتر بین کشور عزیزمان ایران و کشورهای دیگر شروع شده است و مورد بحث واقع شد و استقبال شد که این همکاری ها هم ادامه یابد.

معاون وزیر امور خارجه افزود: همه کشورهای حاضر در جلسه از جمله اروپایی ها و دیگران همگی از آمریکا درخواست موکد داشتند که به تعهدات خودش بخصوص راجع به مجوزهای هواپیماها و ایجاد فضای سازنده مورد نیاز جهت اجرای موفقیت آمیز برجام و پاسخگویی وزارت خزانه داری آمریکا عمل کند. موضع یکپارچه کشورهای عضو کمیسیون یکسان این بود که آمریکا باید به تعهدات خود عمل کند و الان ماه ها است که در پرسشها مربوط به کشور عزیزمان ایران و برجام آمریکا در حالت انزوا واقع شده است است و مواضع آمریکا حتی از طرف متحدان خودش مورد قبول واقع نمی شود.

معاون وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در آخر نشست کمیسیون یکسان برجام گفت: در جلسه امروز کمیسیون یکسان اتفاق نظر کامل برابر آمریکا مبنی بر لزوم ادامه و اجرای

وی خاطرنشان کرد: این تفاهم یکسان در کمیسیون یکسان وجود داشت که همه اعضا خواهان ادامه برجام و پایبندی کامل همه اعضا به همه مفاد برجام در همه حوزه ها هستند.

این پیامی بود که از طرف کمیسیون یکسان بطور خیلی روشن صادر شد و حتی طرف آمریکایی هم اذعان داشت که در حال حاضر به تعهدات خود عمل می کند و پایبند به برجام است ؛ البته ما ایرادهای زیادی داریم و موارد متعددی وجود دارد که اعتقاد هستیم آنها به تعهدات خودشان عمل نکردند و تیم های فنی ما هم این موارد را بیان کردند و به هر حال امیدوار هستیم در ماه های آینده که فکر می کنم ماه های آینده سازی جهت برجام است به نقطه ای برسیم که برجام در شکل واقعی خودش که مورد خواست همه کشورهای شرکت کننده از ابتدا بوده هست، بتواند اجرا شود.

اتفاق نظر کامل در کمیسیون یکسان برابر آمریکا وجود داشت / عراقچی

یازدهمین نشست کمیسیون یکسان برجام که هشتمین نشست این کمیسیون از روز اجرای برجام (16 ژانویه 2016) تا کنون بود، ساعت 11 صبحگاه امروز به وقت محلی وین در هتل کوبورگ شروع شد و به مدت سه ساعت به طول انجامید.

واژه های کلیدی: ایران | عراقچی | همکاری | آمریکا | کمیسیون | آمریکایی | سید عباس عراقچی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog