وسیله شب شهادت امام موسی کاظم حرم مطهر رضوی

وسیله: شب شهادت امام موسی کاظم حرم مطهر رضوی مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری حضور الیور استون در جشنواره جهانی فجر

دبیر سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از حضور الیور استون تهیه‌کننده و کارگردان مطرح آمریکایی در این مناسبت خبر داد.

حضور الیور استون در جشنواره جهانی فجر

حضور الیور استون در جشنواره جهانی فجر

عبارات مهم : نمایش

دبیر سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از حضور الیور استون تهیه کننده و کارگردان مطرح آمریکایی در این مناسبت خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیدرضا میرکریمی روز چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه و در فاصله کمتر از یک هفته تا شروع جشنواره سی و ششم جشنواره جهانی فیلم فجر به همراه مدیرانش از جمله مازیار میری، سیف اله صمدیان، علیرضا شجاع نوری و شادمهر راستین توضیحاتی راجع به این جشنواره ارائه کرد.

او گفت: جشنواره فیلم فجر به حق قدیمی ترین جشنواره قاره کهن است و سی و ششمین دوره خود را برگزار می کند. در جداسازی از بخش ملی تلاش شد از اتلاف هزینه جلوگیری شود و پراکندگی خوبی را در تقویم جشنواره شاهد باشیم تا رویدادهایی که مخاطبان یکسان دارند و وقت های تبلیغاتی هم را از بین می برند بیشترین استفاده و سرمایه گذاری را جهت کشور به همراه بیاورند.

میرکریمی ضمن تشریح اهداف جشنواره، دوست یابی جهت سینمای کشور عزیزمان ایران را وظیفه مهم و مهم جشنواره دانست و افزود: در این دو سال کمترین عوض کردن در بخش مدیریتی جشنواره رخ داده است و در اجلاس سال گذشته مدیران فیاپف به ما اعلام کردند که این جشنواره در حد گرفتن رتبه A است و می تواند جزو ۱۵ جشنواره مهم دنیا باشد ولی فقط یک مسئله کوچک جهت استمرار این جشنواره باکیفیت استاندارد آن است و امسال باز هم نماینده فیاپف به جشنواره می آید.

او تلاش جهت برگزاری بهتر و باکیفیت جشنواره را اقدامی ادامه دار معرفی کرد و گفت: در پردیس چهارسو کارها خوبی انجام شده است و جهت امسال هم کار خوبی جهت بخش نمایش و اضافه شدن به این ظرفیت در حال انجام است و وقت افتتاحیه به آخر می رسد، ولی در عین حال باید کاخ جشنواره هم جهت برپایی رویدادی این چنینی آماده شود و پیگیر این عنوان نیز هستیم.

به گفته میرکریمی، امسال جهت عضویت فیلم های خارجی همانند خیلی از جشنواره ها مبلغی (۲۰ دلار) دریافت شده است و زیاد از ۱۶۰۰ فیلم عضویت کردند. همچنین فیلم های بخش بازار امسال بنا به درخواست مهمانان خارجی دو بار نمایش داده می شود.

او بیان کرد: قریب به ۲۰۰۰ فیلم کوتاه و بلند در جشنواره عضویت کردند و ۱۲۰ فیلم از ۵۴ کشور پذیرفته شده است اند.

دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر با اشاره به این که سال گذشته بخشی جهت ژانر وحشت در جشنواره درنظر گرفته شده است بود و البته این که عده زیادی گفتند فیلم هایش ترسناک نبوده است گفت: از آن جا که فیلم ترسناک تر از آن ها پیدا نکردیم که در این جا نمایش دهیم بخشی را با فیلم هایی از ژانرهای متعدد قرارداده ایم که لزوما فقط جهت مخاطبان حرفه ای سینما نیست و می تواند سلایق متفاوت را جلب کند.

او در بخش دیگری از صحبت های خود برپایی زنگ هفتم در جشنواره را یکی از بخش های تازه این مناسبت دانست که بر آن اساس هفت فیلم در دو سانس صبح به مدت ۹ روز به دانش آموزان اول و دوم متوسطه و ششم ابتدایی تخصیص داده شده است دارد و هدایایی هم به بعضی دانش آموزان داده می شود تا با بلیت سینما به همراه خانواده به تماشای فیلم ها بنشینند.

میرکریمی افزود: همچنین به علت این که در آستانه جام جهانی هستیم برنامه خاص ای با تعدادی ورزشکار داریم که رونمایی می شود.

به گفته وی، یک گروه داوری امسال جهت فیلم های اول گزینش شده است تا به این فیلم ها توجه شود و اسامی آن ها هفته آینده اعلام می شود.

حضور الیور استون در جشنواره جهانی فجر

واژه های کلیدی: نمایش | همراه | جشنواره | جشنواره | میرکریمی | جام جهانی | رضا میرکریمی | جشنواره فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog