وسیله شب شهادت امام موسی کاظم حرم مطهر رضوی

وسیله: شب شهادت امام موسی کاظم حرم مطهر رضوی مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جز امنیت ملی، به چیزهای دیگری هم نیاز داریم / یکتا ناصر

یکتا ناصر می‌گوید: می‌گویند امنیت ملی ما حفظ‌ شده، این مهم است ولی همه‌ چیز نیست، بخشی از نیاز جامعه است و ما به امنیت روحی، اقتصادی و… هم نیاز داریم.

جز امنیت ملی، به چیزهای دیگری هم نیاز داریم / یکتا ناصر

یکتا ناصر: جز امنیت ملی، به چیزهای دیگری هم نیاز داریم

عبارات مهم : امنیت

یکتا ناصر می گوید: می گویند امنیت ملی ما حفظ شده، این مهم است ولی همه چیز نیست، بخشی از نیاز جامعه است و ما به امنیت روحی، اقتصادی و… هم نیاز داریم.

به گزارش خبرآنلاین، یکتا ناصر، بازیگر سینما و تلویزیون و همسر منوچهر هادی، کارگردان شب گذشته شنبه 21 بهمن در «کافه تماشا» مهمان آزاده نامداری بود، آن ها در این گفت وگو راجع به مباحث متفاوت هنری و اجتماعی صحبت کردند، از مشکل های مادری کردن گرفته تا گرانی دلار و کیفیت آثار سی و ششمین جشنواره فیلم فجر. ناصر در این گفت وگو از علاقه اش به بازی باران کوثری و فیلم های اصغر فرهادی گفت و از فضای مردانه جشنواره فجر 36 و آرزو کرد روزی برسد که سینماگران کشور عزیزمان ایران فیلم هایی با تم لطیف تر جهت مردم بسازند.

جز امنیت ملی، به چیزهای دیگری هم نیاز داریم / یکتا ناصر

مادری کردن سخت ترین کار دنیاست

یکتا ناصر در مورد مادر بودن گفت: «مادری خوش هم می گذرد که اگر این بخش هم نباشد، از سخت ترین کارهای دنیاست، البته در حال حاضر به نظرم مادری کردن سخت ترین کار دنیاست.»

ناصر راجع به فیلم های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر گفت: «امسال تصمیم نداشتم فیلمی تماشا کنم ولی دیروز موفق شدم به همراه منوچهر سه فیلم ببینم. مسلما این سه فیلم برآیند کل جشنواره نیستند و نمی توانم اظهارنظر کنم، ولی رخدادهای جشنواره سی و ششم را از تلویزیون دنبال کردم و امیدوارم امسال جشنواره قابل قبولی بوده باشد.»

یکتا ناصر می‌گوید: می‌گویند امنیت ملی ما حفظ‌ شده، این مهم است ولی همه‌ چیز نیست، بخشی از نیاز جامعه است و ما به امنیت روحی، اقتصادی و… هم نیاز داریم.

جشنواره ای از فیلم های مردانه

یکتا ناصر در تصویر العمل به صحبت های آزاده نامداری که اغلب فیلم های امسال مردانه بودند، گفت: «کمابیش با نظر شما موافقم، فضای کلی «لاتاری»، «تنگه ابوقریب» و «مغزهای کوچک زنگ زده» علی رغم این که توصیه مثبت کم نداشت، مردانه بود.»

دست پختم خوب است

این بازیگر سینما و تلویزیون راجع به علاقه اش به آشپزی هم صحبت کرد و گفت: «دست پختم خوب هست، البته پیش از این که سوفیا به دنیا بیاید بیش تر وقت آشپزی داشتم و الان فقط زمانی آشپزی می کنم که وقت کافی داشته باشم.»

جز امنیت ملی، به چیزهای دیگری هم نیاز داریم / یکتا ناصر

او ادامه داد: «آدم ایده آلیستی هستم، تصورم این است که باید همه کارها در نهایت دقت انجام بشود و همه تلاشم را هم می کنم. در شرایط موجود تمرکز کافی جهت آشپزی ندارم و ترجیح می دهم، انجامش ندهم.»

از «ابد و یک روز» تا علاقه به سینما فرهادی

یکتا ناصر می‌گوید: می‌گویند امنیت ملی ما حفظ‌ شده، این مهم است ولی همه‌ چیز نیست، بخشی از نیاز جامعه است و ما به امنیت روحی، اقتصادی و… هم نیاز داریم.

یکتا ناصر در ادامه این گفت وگو از فیلم های مورد علاقه اش گفت و افزود: «در سال های گذشته به غیر از فیلم هایی که به خودم ربط داشت و دوستشان داشتم، «ابد و یک روز» خیلی تحت تأثیرم قرار داد.»

او ادامه داد: «برایم پیش آمده که فیلمی متأثرم کرده و سال ها بعد که دوباره تماشایش کرده ام، متوجه نقاط ضعفش شده است ام، خیلی از فیلم های ما محصور در وقت هستند و البته خیلی ها هم نه، مثل فیلم «مادر» علی حاتمی که من هر بار در تلویزیون تماشایش می کنم دوستش دارم .»

جز امنیت ملی، به چیزهای دیگری هم نیاز داریم / یکتا ناصر

همسر منوچهر هادی گفت: «از بین فیلم های سینمای کشور عزیزمان ایران «درباره الی » و «جدایی نادر از سیمین» را خیلی دوست دارم، در فیلم های خارجی هم «شستن امواج» تحت تأثیرم قرار داد. این فیلم، عشقی را مطرح می کند که برایم خیلی جالب است و من هم شبیه دیگر زن ها عنوان علاقه برایم مهم است.»

با همه سیاست های تلویزیون موافق نیستم

ناصر در پاسخ به این پرسش که آیا در تلویزیون بازی نمی کند، گفت: «سریال های زیادی به من پیشنهاد شده است که هر کدام را به دلایلی رد کرده ام، با تلویزیون از این جهت که با طیف های وسیعی از مردم سروکار دارد، رابطه خوبی دارم، ولی این که همه سیاست هایش را قبول دارم یا مورد رضایتم هست؟ مسلما خیر!»

آدم مصلحت اندیشی هستم

بازیگر «آینه بغل» در جواب آزاده نامداری که پرسید آدم مصلحت اندیشی هستی؟ گفت: «آدم مصلحت اندیشی هستم و به این فکر می کنم مگر می شود کسی نباشد؟ هر انسان عاقلی درجه ای از مصلحت را می سنجد.»

او افزود: «در بیش تر موارد از خواهرم منطقی ترم، البته تأکید می کنم سنجشی که ما داریم نتیجه حرف هایی است که دیگران به ما می زنند.»

یکتا ناصر راجع به تازه ترین فعالیتش در سینما هم گفت: «من سال 95 کلا کار نکردم و تابستان 96، بعد از تولد سوفیا «آینه بغل» را داشتم.»

پولدار نیستم

در ادامه این گفت وگو نامداری از ناصر پرسید آدم پولداری هستی؟ و او گفت: «نمی گویم پول برایم بی اهمیت هست، ولی به آن فکر نمی کنم، پولدار نیستم و پول را به اندازه ای دوست دارم که بتوانم زندگی نسبتا خوبی داشته باشم.»

ناصر ادامه داد: «پول زیاد را دوست ندارم، این که پول زیاد داشته باشی و آدم خوبی با همان دغدغه های انسانی بمانی ظرفیت می خواهد و باید آدم بزرگواری باشی.»

گرسنه به فرهنگ فکر نمی کند

این بازیگر ادامه داد: «به هیچ وجه موافق نداشتن پول هم نیستم، انسان تا جایی که نیازهای اولیه اش برآورده نشده باشد به فرهنگ فکر نمی کند، آدم گرسنه هرگز سراغ مباحث فرهنگی نمی رود. البته این را هم بگویم خیلی وقت ها آدم هایی را می بینم که شاید از نظر مالی فقیر نباشند ولی فقرشان نشات گرفته از جاهای دیگر هست، به همین علت است که متأسفانه امروزه در جامعه مان حسرت و حسادت را در میان آدم ها زیاد می بینیم.»

حال عمومی مان بد است

یکتا ناصر با انتقاد از فضای عمومی جامعه هم گفت: «این که می گویید فضای غالب فیلم های امسال مردانه هست، طبیعی هست، فیلم سازان ما در همین جامعه زندگی می کنند، به همین جامعه فکر می کنند و تا جایی که امکان ساخت داشته باشند سراغ مباحث روز می روند، متأسفانه جامعه ما خشن شده است و حال عمومی مان خوب نیست. ما لحظات خوبی هم داریم ولی کوتاه و لحظه ای، نمی شود در چنین جامعه ای که فلان اختلاس صورت گرفته یا مثلاً در ردیف بودجه فلان اتفاق افتاده ناراحت نبود، فقط می توانیم جهت گریز از این دست فشارها سرمان را گرم کنیم.»

زندگی برنده است

او ادامه داد: «گرچه من به شدت اعتقاد دارم در هر زلزله، آتش سوزی و… این زندگی است که برنده است و ناگزیریم به ادامه حیات؛ ناگزیریم که برف را دوست داشته باشیم و با بهانه های کوچک دل خوش شویم والا ممکن است همه با فوت موش خودکشی کنیم.»

به مدیر جمهوری می گویم مشکلی نیست، ممنونم

یکتا ناصر در پاسخ به پرسش نامداری که از او خواست، صحبت هایش را با مدیر جمهور مطرح کند، به شوخی گفت: «اگر ایشان را ببینم می گویم مشکلی نیست، ممنونم از شما!»

او ادامه داد: «واقعا چه می شود به مدیر جمهور گفت؟ پرسشها ما به یکی دو مورد محدود نمی شود، کدام را می شود مطرح کرد؟ من به عنوان یک فرد عادی پرسشها بی شماری را می بینم و مسلما مدیر جمهوری خیلی بیش از من به این پرسشها اشراف دارد و اگر این پرسشها حل نشده یا اراده ای جهت حل آن وجود ندارد یا کاری از دستشان برنیامده هست. بنابراین گفتن منِ نوعی تأثیری نخواهد داشت.کما این که رضا رشیدپور هم به عنوان مجری مسلط و باسواد تلویزیون که من هم قبولش دارم، چیزی از پرسیدن دستگیرش نشد.»

رشیدپور کلیات را پرسید

او راجع به انتقاد بعضی به گفت وگوی رضا رشیدپور با مدیر جمهور هم گفت: «رشیدپور کلیات را پرسید، من هم به عنوان سینماگر اگر در چنین شرایطی قرار بگیرم، در اوضاع کنونی که مردم گرسنه هستند، از مدیر جمهور راجع به مطالبات صنفی ام سؤال نمی پرسم.»

دچار روزمرگی شده است ایم

ناصر با بیان این که به استثناها کاری ندارم، گفت: «این روزها انگار همه ما دچار روزمرگی شده است ایم، می گویند امنیت ملی ما حفظ شده، این مهم است ولی همه چیز نیست، بخشی از نیاز جامعه هست، ولی به امنیت روحی، اقتصادی و… هم نیاز داریم؛ در شرایطی که می روی شیر بخری و می فهمی دلار گران شده است نمی شود زندگی کرد و همین می شود که مردم در خیابان ها با هم با خشونت واکنش‌ها می کنند.»

این هنرمند گفت: «طرفدار خشونت نیستم و تلاش می کنم واکنش‌ها خشنی نداشته باشم، ولی این که واکنش‌ها خشن مردم را می بینم، می توانم دلایلش را درک کنم.»

از علاقه به باران کوثری تا صدای محسن چاووشی

ناصر در ادامه این گفت وگو از علاقه اش به بازی باران کوثری گفت و این که محسن چاووشی، علیرضا قربانی و سالار عقیلی خوانندگان مورد علاقه اش هستند.

او در آخر گفت: «برای این که فیلمی بسازم سوژه ای در ذهن ندارم، ولی ای کاش روزی فیلم هایی با تمی لطیف تر ببینم، این که شرایطی پیش بیاید تا سینماگران فیلم هایی از جنس مردم بسازند، فیلم هایی که به واقعیت زندگی آن ها نزدیک تر باشد.»

واژه های کلیدی: امنیت | زندگی | جشنواره | تلویزیون | جشنواره فیلم | آزاده نامداری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog