وسیله شب شهادت امام موسی کاظم حرم مطهر رضوی

وسیله: شب شهادت امام موسی کاظم حرم مطهر رضوی مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز استان ها مرحله دوم بخشودگی سود و جرائم تسهیلات به زودی ابلاغ می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در اجرای تبصره ۳۵ قانون بودجه بزودی مرحله دوم این دستورالعمل جهت بخشودگی سود و جرائم تسهیلات کمتر از ۲۵۰ میلیون ریال در سال ۹۶ ابلاغ

مرحله دوم بخشودگی سود و جرائم تسهیلات به زودی ابلاغ می‌شود

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری، ولی الله سیف عصر امروز در حاشیه همایش سراسری روسای شعب بانک کشاورزی در جمع خبرنگاران در بابلسر اظهار داشت: در تبصره 35 قانون بودجه سال 95 آینده نگری کرده بودیم که از ظرفیت بانک مرکزی جهت اصلاح ساختار نظام بانکی، کمبود کفایت سرمایه بانک ها و جبران بدهی های دولت به نظام بانکی استفاده کنیم.
وی افزود: 45 هزار میلیارد تومان جهت این منظور در نظر گرفتیم که 35 هزار میلیارد تومان جهت زیاد کردن سرمایه و کم کردن بدهی های دولت تخصیص یافت و 10 هزار میلیارد تومان جهت بخشودگی سود مطالبات کمتر از 100 میلیون تومان در نظر گرفته شد.

عبارات مهم : منابع

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: اولویت به تخصیص 2250 میلیارد تومان جهت بخشودگی سود و جرائم تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه داده شد که عملکرد بانک کشاورزی در این زمینه بسیار درخشان بود.
وی بیان کرد: خوشبختانه این مکانیزم جهت سال 96 نیز تمدید و مقرر شد سود و جرائم تسهیلات کمتر از 250 میلیون ریال طبق دستورالعملی که به زودی ابلاغ خواهد شد مورد بخشودگی قرار گیرند.
سیف با بیان اینکه از اساسی ترین سرمایه هایی که شرکت را به سوی اهداف آینده نگری شده است هدایت می کند همسویی، انسجام و هم افزایی نیروی انسانی هست، گفت: مدیریت موفق، جامعیت نگاه به مجموعه تحت مدیریت و هدایت هماهنگ همه عوامل به سوی رشد، جهت گیری ها و کارها مثبتی است که خوشبختانه در بانک کشاورزی انجام شده است است.
وی با تاکید بر اهمیت بخش کشاورزی در استقلال اقتصادی کشور و تحقق رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال، بانک کشاورزی را ابزار و نهاد مهم در جهت تقویت و توسعه بخش کشاورزی اعلام کرد.
سیف، شکل امروزی بانک کشاورزی را بانکی تخصصی دانست که علاوه بر فعالیت های جاری بانکداری، تمرکز خاص ای بر حمایت از بخش کشاورزی دارد و این مهم را از طریق جامعه گسترده سپرده گذاران در سطح کشور انجام می دهد که جزو شاخصه های منحصر به فرد این بانک است.
وی تصریح کرد: سرمایه جدی نظام و حاکمیت جهت اعتلا و توسعه بخش کشاورزی، به حق بانک کشاورزی است و به این علت تقویت سرمایه بانک کشاورزی مورد توجه و تاکید واقع شده است است و در پی تصویب تبصره 35 قانون بودجه و زیاد کردن سرمایه این بانک در سال 95، روند زیاد کردن سرمایه این بانک در سال 96 نیز ادامه خواهد داشت و به زودی سرمایه بانک کشاورزی، 3700 تا 3800 میلیارد تومان زیاد کردن خواهد یافت.
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه رسالت مهم بانک ها جمع آوری منابع کوچک و فراهم کردن منابع عظیم جهت اهداف تولیدی، عمرانی وتوسعه ای است گفت: بانک یک بنگاه اجتماعی و یک بنگاه اقتصادی است.
سیف با بیان اینکه نظام بانکی ما از یکسری عدم تعادل زحمت می برد به توصیف بخشی از این پرسشها پرداخت و گفت: عدم تعادل در هزینه و درآمد یکی از این پرسشها بوده که باید از طریق تقویت منابع کسب درآمد، حرکت به سوی سودآوری و خلق ارزش برطرف شود.
وی عدم تعادل در دارایی و بدهی بانک و مدیریت منابع و مصارف را مسئله دیگر نظام بانکی اعلام کرد و از سیستم بانکی خواست تا بهینه سازی نسبت تسهیلات اعطایی به سپرده های جمع آوری شده است را در دستور کار داشته باشد.
انتهای پیام/ب

واژه های کلیدی: منابع | تسهیلات | کشاورزی | کشاورزی | بخشودگی جرایم و سود تسهیلات | جرائم تسهیلات | بانک مرکزی | سیف در بابلسر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog