وسیله شب شهادت امام موسی کاظم حرم مطهر رضوی

وسیله: شب شهادت امام موسی کاظم حرم مطهر رضوی مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز بین‌الملل زنگ خطر کنگره جهت روش آمریکا در افغانستان

نمایندگان کنگره امریکا هشدار داده‌اند طرح کاخ سفید جهت استقرار هزاران نیروی نظامی زیاد در افغانستان آمار تلفات و مخارج این جنگ طولانی را زیاد کردن می‌دهد.

زنگ خطر کنگره جهت روش آمریکا در افغانستان

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پرس تی وی، نمایندگان کنگره امریکا هشدار داده اند طرح کاخ سفید جهت استقرار هزاران نیروی نظامی زیاد در افغانستان آمار تلفات و مخارج این جنگ طولانی را زیاد کردن می دهد.
مقام های پنتاگون و کاخ سفید پیشنهاد داده اند امریکا حضور نظامی خود را در افغانستان گسترش دهد و امیدوارند اعزام نیروهای زیاد باعث تقویت نیروهای امنیتی افغان شود.

عبارات مهم : امریکا

با وجود این، بعضی نمایندگان در کنگره امریکا نسبت به این طرح بدبین هستند.
دیک دوربین، سناتور دموکرات ایالت ایلینوی، گفت: «ما میلیاردها دلار خرج کردیم. هزاران امریکایی کشته شدند. ما بیش از 15 سال است که درگیر این جنگ هستیم و همچنان می کوشیم تصمیم بگیریم این جنگ چگونه می تواند به نحو مطلوب جهت امریکا و مردم افغانستان آخر یابد.»
این سناتور دموکرات از همتایان خود درخواست کرد راجع به طرح اعزام نیروها به افغانستان «سوال های دشواری» را مطرح کنند.
دوربین ادامه داد این اقدام ممکن است به «اشغال دائم» افغانستان منجر شود.
وی در سخنانی در شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی گفت: «این (جنگ) تا چه مدت ادامه خواهد یافت؟ تا چه زمانی یک جنگ خواهد بود و چه زمانی به اشغال دائم تبدیل می شود؟ کنگره باید با این پرسش مواجه شود.»
در حال حاضر حدود هشت هزار و 400 سرباز امریکایی و حدود پنج هزار سرباز از کشورهای ناتو در افغانستان حضور دارند. فرماندهان نظامی پیشنهاد استقرار سه هزار تا پنج هزار نیروی نظامی زیاد را در این کشور جنگ زده مطرح کرده اند.
طرح اعزام نیروهای تازه که شرح آن هنوز مشخص نیست بعد از بررسی های گسترده وزارت دفاع، وزارت امور خارجه، نهادهای اطلاعاتی و دیگر دستگاه های امریکایی پیشنهاد شده است است.
این طرح هنوز به امضای دونالد ترامپ، مدیر جمهور امریکا، نرسیده ولی گزارش ها حکایت از آن دارد که وی با این پیشنهاد موافق است.
استنی هویر، یکی از مقام های مجلس نمایندگام امریکا، در بیانیه ای اعلام کرد: «رئیس جمهور باید به کنگره و مردم توضیح دهد که می خواهد با به خطر انداختن زنان و مردان جوان ما به چه چیز دست یابد؟… و چگونه می خواهد هزینه زیاد کردن (حضور) نظامی را بپردازد؟»
این طرح در صورتی تصویب شود با وعده های انتخاباتی ترامپ که گفته بود اجازه نمی دهد امریکا در جنگ های خارجی درگیر شود، در تضاد خواهد بود.
بنا بر اعلام وزارت دفاع امریکا، از وقت تجاوز این کشور به افغانستان در سال 2001 تاکنون تقریباً دو هزار 400سرباز امریکایی کشته و حدود 20 هزار نفر از آنان نیز مجروح شده است اند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: امریکا | امریکایی | وزارت دفاع | افغانستان | وزارت امور خارجه | بین الملل | جنگ افغانستان | نمایندگان کنگره آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog